Pakaitinis automobilis »

Pakaitinio automobilio nuoma


Jūs važiuojate, o už automobilio nuomą moka draudimo bendrovė! 
Jei patekote į auto įvykį ir esate nukentėjusysis, Jums priklauso pakaitinis automobilis arba su tuo susijusių išlaidų atlyginimas. Pakaitinį automobilį galite rinktis iš bet kurios auto nuomos.  Atkreipkite dėmesį koks automobilis Jums priklauso. 

Būtina žinoti:

 • Kreipdamiesi į eismo įvykio kaltininko draudimo įmonę dėl žalos atlyginimo, klauskite draudiko ir dėl išlaidų, susijusių su pakaitiniu automobiliu, atlyginimo tvarkos (kainos, sąskaitų pateikimo tvarkos). Arba susisiekite su DonAuto, išsamiai paaiškinsime Jūsų teises ir draudimo bendrovės prievoles. 
 • Pakaitinį automobilį arba su tuo susijusių išlaidų atlyginimą galima gauti tuo atveju, jeigu per eismo įvykį apgadintas automobilis yra remontuojamas autoservise.
 • Pakaitinio automobilio suteikimo ar nuomos laikotarpis – tai pagrįstas, objektyvus per eismo įvykį apgadinto automobilio remonto laikotarpis. Kai automobilį remontuoti netikslinga (pvz., jis sugadintas nepataisomai), dažniausiai pakaitinio automobilio nuomos/suteikimo laikotarpis nustatomas iki draudimo išmokos išmokėjimo datos.
 • Apie preliminarią automobilio remonto trukmę servisas Jus informuoja remonto pradžioje.
 • Draudimo bendrovė gali paprašyti pateikti laisvos formos prašymą, argumentuojant kodėl Jums reikalingas automobilis (Donauto vadybininkai padės tinkamai pateikti reikalingus dokumentus).
 • Pakaitinis automobilis turi būti ne aukštesnės klasės, nei Jūsų turimas. 
 • Pakaitinio automobilio nuomos kaina turi atitikti vidutinę rinkos paros nuomos kainą.
  Kompensuojama nuomos kaina, paprastai, svyruoja nuo 22 - 30 eur už parą. Išskirtiniais atvejais, kompensuojamas ir brangesnis automobilis. Pavyzdžiui, Jūsų automobilis prabangios klasės ir pagal Jūsų darbo /pareigas/atliekamas funkcijas būtinas ne žemesnės klasės automobilis. Tinkamai išdėsčius argumentus, galima tikėtis pilno, brangesnio automobilio nuomos išlaidų atlyginimo. Susisiekite ir mes pasiūlysime automobilį, tinkantį Jūsų situacijai pagal nustytą kainą.
 • Autoservisui grąžinus automobilį, turite nutraukti automobilio nuomą. Sąskaitą, gautą už automobilio nuomą pateikiate draudimo bendrovei (nebent yra susitarimas, kad dokumentus po nuomos draudikui pateiks nuomos kompanija) ir per 14 dienų Jums išmokama suma, sumokėta už automobilio nuomą. 
 • Jeigu esate fizinis asmuo, o per eismo įvykį apgadintas jūsų automobilis buvo naudojamas siekiant patenkinti jūsų asmeninius, šeimos ar namų ūkio poreikius ir manote, kad draudimo įmonė nepagrįstai atsisakė jums suteikti pakaitinį automobilį ar atlyginti su tuo susijusias išlaidas (ar jas atlygino ne visas), turite teisę kreiptis į Lietuvos banką dėl ginčo nagrinėjimo. Daugiau informacijos apie ginčų nagrinėjimą pateikiama Lietuvos banko interneto svetainėje.

  Plačiau: https://www.lb.lt/lt/naujienos/vartotojo-teises-kada-galite-gauti-pakaitini-automobili-po-eismo-ivykio


  Tel.+37068331333